Ali Koç’un Dünyaca Ünlü Transferi Kim?
4 Temmuz 2018
admin
Paylaş

Transfer sezonun gelmesi ve tekliflerin başlamasıyla beraber her takımda olduğu gibi Fenerbahçe de güçlü bir ekip için dünyaca ünlü olan futbolcuları hedef aldı. Birçok spor sayfasında yer alan haberler, kulislerdeki dedikodular Ali Koç’un büyük bir transferi kovaladığı hakkında konuşuyor. Geçtiğimiz sezonda Arsenal’de oynayan ve bu sene anlaşması biten Jack Wilshere‘nin Ali Koç’un hedefinde olduğu söyleniyor; yeni  başkanın sarı-lacivert takıma dünyaca ünlü olan bu transferi getirmek istediği kulislerde söylenenler arasında. Öyle ki bu artık bir dedikodudan çıkmış, ciddileşmiş ve imzalar atılmış şeklinde yorumlar yapanlar da var. İspanyol kaynaklı bir haber sitesi olan ESPN’ye göre bu anlaşma çoktan yapıldı, imzalar atıldı hatta transfer maliyeti bile belli.

İşte Jack Willshere’ın maliyeti..

Maliyete geçmeden evvel dünyaca ünlü bu futbolcu hakkında biraz bilgi verelim. 16 yıllık bir Arsenal kariyeri bulunan, maaşı 4 milyon civarında olan bu futbolcu aniden Arsenal’de devam etmek istemediğini açıklamıştı. Kulüp yönetimi de Jack’ten kendilerinin vazgeçmediğini, ayrılmanın futbolcunun kararı olduğunu söylemişti. Ali Koç ve Fenerbahçe yönetimi de hemen futbolcuya teklif götürdü ve ona bonuslar dahil edilmeksizin 4 milyon euro ücret ödeyeceklerinin garantisini verdiler. İmza ücreti henüz İspanyol basınına sızdırılmadığından bu konuda net bir bilgi yer almıyor.

Jack Wilshere Kaç Sene Fenerbahçe’de Oynayacak?

İspanyol basınına göre Jack, 4 sene sarı lacivertli takımda forma giyecek, aldığı garanti ücret ise açıklanan rakama göre 4 milyon Euro. Oyuncu girdiği takımlarda uzun soluklu çalışmalar yapan, hatta Arsenal ile 16 senelik forma giyme geçmişine sahip dünyaca ünlü topçulardan. Şimdilik İspanyol basını imza ücretini açıklamasa da oyuncunun maaşı dahi dudak uçuklatacak nitelikte.

 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Şaşırtıcı
  • Güzel
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • İlginç