Meslek Lisesi Elektronik Bölümü
9 Temmuz 2018
admin
Paylaş

Devir, olanaklar ve şartlar ister istemez değişiyor ve değişmeye devam edecektir. Bazı değişiklikler vardır ki bunların başında teknolojinin sunduğu kolaylıklar gelmektedir. Ve buradan yola çıkıldığında bu kolaylıklar belli aşamadan geçerek bazı kalıplar içinde insanlığa alet, makine ve aygıt olarak tanıtılıyor. Elektrik. Şüphesiz gereği ve anlamı büyük bir enerji biçimidir ve olmazsa olmazlardandır. Daha büyük ve voltajı daha ağır makinelere hitap eder. Önlemi alınmadığında kalıcı ve geri dönüşü olmayan fiziki ve ruhsal zararlara sebebiyet vermektedir. Birde yapımının daha ayrıntılı, ince işçiliğe döküldüğü ve bazen zararı da pek dokunmayan küçük aletlere hitap eden elektronik enerjisi vardır. Daha küçük çaplı ve dijital makinelerin besinidir. Elektrikten ortaya çıkan bu enerji bazen ağır makinelerin bile ortaya çıkaramadığı kolaylıklar çıkarabilir ortaya.

Önce Eğitim

Tabi eğitim yani öğrenmek olmadan bu konuda pekte uzun vadeli yol kat edilmez. Bu anlamda tekrarlanmasında fayda var ki ince işçiliğin gerektiği, belli bir zamandan sonra da meslek olarak icra edildiği bir platformdur. Eğitim sistemi günümüz gençlerine ve ideallerine göre bir hayli değişti. İş ve olanaklarını seçtikleri lise bölüm bunun başlangıç evresidir ve kalıcıdır. Artık sadece teoride kalmayan bu evre ciddi anlamda öğreticidir. Bununla birlikte artık bu işle alakalı laboratuvar okullarda toplanıp yerini almıştır. Aşamaların ilki eğitim ve teori olmakta birlikte ikinci aşama olarak bunları akıl, beceri ve uygulama takip etmektedir. Bilindiği üzere çağın gelişim aşamasında bulunduğunun farkında olarak bu eğitim sisteminin de geleceğin parlak işleri arasına girdiği artık gün gibi açıktır.

İş Olanakları

Okullarda ki bu eğitim sisteminin ciddi anlamda iş olanakları vardır. En basit ve hayatımızda ciddi anlamda yer edinen bilgisayarlardan yola çıkıldığında, içeriğinde devrelerin başrol oynadığı açık şekilde nettir. Sadece bununla beraber olmamakla birlikte birçok makine, fabrika ve daha bir sürü büyük iş sahaları bu devreler ve onlara bağlanan bu enerji sayesinde çalışıyor. Adeta beyin rolünü üstlenen bu dijital cihazların kurulumda ve gelişiminde insanoğlu başlıca etken olduğu için iş olanaklarının genişliği ve yolunun açıklığı ortadadır.BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Şaşırtıcı
  • Güzel
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • İlginç