Pinterest Nedir?
22 Nisan 2019
admin
Paylaş

Pinterest Nedir?
Pinterest ; resim odaklı bir web sitesi olarak gözükse de aylık kullanıcı sayısı ve taşıdığı trafik potansiyeli ile web dünyasında pinterest bir arama moturu olarak da anılmakta ve bir sosyal arama motoru niteliğini günden güne daha çok arttırmaktadır.

Pinterestin Çalışma Mantığı Nedir?
Eklenen resimlere verdiğiniz linkler ile pinterest kullanıcılarını web sitenize yönlendirir.

Pinterest Ziyaretçi Yönlendirme Prensibi Nedir ?
Temel olarak pinterest eklenen pinleri;
* gösterim
* etkileşim
* tıklama
adı altında 3 başlıkta analiz eder ve kullanıcıya verileri sunar. Webmasterlar için en önemli olan kısım tıklama kısmıdır

Pinterestte Kaç Tür Hesap Vardır ?
Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki tür hespa vardır ikisi de ücretsizdir

Pintereste Reklam Verilebilir Mi?
ABD’de yaşayan ve vergi kimlik numarası olan kullanıcılar için mümkündür alternatif olarak bir reklam verme şekli henüz bulunmamaktadır. Sanal kart fake adres vs. işe yaramamaktadır.

Pinterest Resim Ekleme Sınırı Nedir?
Her pano için günlük maksimum 200 pin limiti vardır.

Kaç Adet Pinterest Hesabı Açabilirim ?
Aynı google politikalarında yer aldığı gibi 1 adet pinterest hesabınız olduğunu söylüyorlar ancak birden fazla açılan hesaba aynı google gibi ses etmiyorlar.

Pinterest Hesapları Banlanır Mı Bir Spam Algoritması Var Mı?
Evet var, özellikle +18 içerikler, resimlerin üzerine yazılan tıkla , ücretsiz vb. metinler, başlıklarda kullanılan +18 kelimeler ban sebebidir.

Kaç Çeşit Ban Vardır ?
2 çeşit ban vardır,
1- hesap banlanması
2- domain banlanması
* hesap banlanmaları genellikle açılmamaktadır. Domain banlanmasının çözümü yoktur o domain pinterest için çöp olmuştur.

web sitemin içeriklerini pintereste otomatik olarak atabilir miyim?
Evet atabilirsiniz bunun için wordpress eklentileri mevcuttur. Alternatif scriptler için şu an bildiğim yok ama mutlaka birşeyler üretilebilir.

Pinterestin Seo’su Var Mı?
evet kendi algoritmasına istinaden panoılarda düzenleme adına bir kaç ufak detay var web üzerinde pek çok kaynak bulabilirsiniz. Özellikle pano açıklamaları pano resim düzeni ve pano anahtar kelimeleri önem arz etmektedir.

Pinterest Kullanıcıları Mobil Mi?
Hayır, tamamen mobil değil. Ancak akıllı cihaz sayısındaki ciddi artış pinterest kullanıcılarının %90’ını mobil cihaz kullanıcısı olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Pinterest Adsense ile kullanılabilir mi?
Adsense ve diğer reklam modelleri ile kullanmak için uygundur. Hesabınızı riske atmaz sorun oluşturmaz.

Siteme pinterestten gelen hit kaynakları analytic de gözükür mü ?
Evet gözükür. Özellikle stumbleupon tarzı siteler gibi tek kaynaktan değil olduğu hali ile gözükür.

Pinterest Bazı İstatistikler

* 2014 yılında pinterestin açıkladığı rakamlardır
Pinterest’in kurulduğu tarih Mart 2010.
Pinterest kullanıcılarının toplam sayısı 70 milyon.
Kadın Pinterest kullanıcılarının oranı %80.
Pinterest’te açılan işletme hesaplarının toplam sayısı 500 bin.
Pinterest aylık sayfa gösterim sayısı 2.5 milyar.
İnsan yüzü içeren Pinterest resimlerinin oranı < %20. Günlük pinlenen ortalama makale sayısı 5 milyon. Repin alan pinlerin oranı %80. Tek bir ziyarette Pinterest’te geçirilen ortalama süre 14.2 dakika. Ortalama bir kullanıcının bir ayda Pinterest’te geçirdiği süre 98 dakika. Pinterest üzerinden ürün satın alan müşterilerin ürün başına ödedikleri ortalama fiyat 140 – 180 dolar. Pinterest hesabı ile Facebook hesabını birleştiren kullanıcıların sayısı 9 milyon. Platforma sadece mobilden giriş yapan tekil ziyaretçi oranı %35. iPad üzerinde gerçekleştirilen tüm sosyal paylaşımların içinde Pinterest’in oranı %48.2. ABD’de yaşayan Pinterest kullanıcılarının oranı %60. Meksika’da yaşayan Pinterest kullanıcılarının sayısı 1.2 milyon. ABD’de yaşayan aylık tekil kullanıcı sayısı 25.6 milyon. Dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri arasında Pinterest’in sırası 49. Pinterest tarafından arttırılan toplam fon 338 milyon dolar. Bugüne kadar Pinterest’in kod yapısında yapılan değişiklik sayısı 0. Pinterest çalışanlarının sayısı 140+. En çok takipçisi olan kullanıcı Joy Cho (13.8 milyon+). En çok takipçisi olan marka Nordstrom (4.4 milyon+). En çok takipçisi olan pano Delicious (6.9 milyon+). En çok repinlenen pin Garlic Cheesy Bread (105 bin+ repin). En çok yorum yapılan pin Old Couple (800+ pin).BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Şaşırtıcı
  • Güzel
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • İlginç